Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aneta Langerová

12. 6. 2007

Aneta Langerová

Zpěvačka

Datum narození: 26.11.1986

Místo narození: Říčany u Prahy

Znamení: Střelec

Životopis: První deska zpěvačky Anety Langerové, Spousta andělů, dokazuje, že vyhrát televizní soutěž Česko hledá SuperStar neznamená, že člověk má jen charisma a nikoliv talent. Ona má obojí, především ale to druhé. Vždyť ji vlídně přijala jak školou povinná mládež, tak její rodiče, v létě 2004 i festivalové publikum na Rock for People v Českém Brodu a Sázavafestu v Sázavě, a koneckonců také hudební kritika, která bez ataků sobě vlastních vyčkala, jak první album dopadne. Že poté Anetě uznale poklepala na rameno, je důkazem přijetí nového jména mezi dosud skloňovaná.


Aneta Langerová se narodila 26.11.1986, tedy ve znamení Střelce. Po prvním stupni ZŠ přešla na gymnázium v Říčanech s humanitním a jazykovým zaměřením. Po čtyřech letech se rozhodla přejít na obchodní akademii v Praze, kterou vystudovala i její sestra Denisa. Podle sourozenců je studentkou průměrnou, nedá se říct, že by jí něco vyloženě nešlo. Předměty ekonomika a zahraniční obchod ji zvlášť baví. Ze všech předmětů ji prý nejvíce baví tělocvik, což je pochopitelné, jelikož její rodina je spíše sportovní než hudební. Učí se anglicky a německy, což se jí bude hodit do celosvětového finále soutěže Pop Idol. Sama Aneta dříve hrála tenis, jinak ráda hraje basket a nejraději lyžuje. Její sestra Denisa byla mistryní ve skocích na trampolíně a její bratr Nikola hraje hokej. Pokud by se nestala zpěvačkou, zůstala by v oboru, který studuje. V Česko hledá SuperStar jí nejvíce fandil bratr.


Jejími prvními pěveckými učitelkami a současně partnerkami byly máma a sestra. Dobrá průprava. Když pak chodila na hodiny hry na kytaru, chtěli po ní, aby k tomu zpívala. Odtud už byl jen krůček k tomu stát se členkou říčanského sboru Bardáček.Ve čtrnácti letech se stala členkou skupiny SPB. Zvykla si pravidelně zpívat a také na kontakt s diváky

Volný čas
Aneta mívá týden dost nabitý. Kromě školy chodí Aneta na hodiny zpěvu k profesorce Janě Novákové z Ježkovi konzervatoře. V Říčanech zpívá ve sboru Jiřího Barda, u kterého se také učí na kytaru.

Kapela
Její kmenová kapela je sázavská kapela SPB(spolek přátel bigbeatu) se kterou nejčastěji vystupovala v Posázaví, ale i po celé České republice.

Fakta o Anetě:

*Narodila se 26.listopadu

*Stala se první českou Superstar!

*Má staršího bratra Nikolu a sestru Denisu

*Bydlí v Říčanech u Prahy

*Hraje s kapelou SPB

*Jejím vzorem je Alanis Morissete

*Její přezdívka je soptík


Zajímavosti o Anetě

Vlastní vlčáka Baga, ale má ho u babičky .

Oblíbený film je katastrofický film Armagedon s Brucem Willisem.

Oblíbený alkoholický drink je Jim Beam.

Oblíbené jídlo jsou přírodní kuřecí prsíčka s bramborovou kaší, či těstoviny se sýrem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář